Moskitiery kietrz

Jak na przykład przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni łączy nam się nie tylko z gorącym promieniami słonecznymi, nadmorską bryzą, ale też z świeżym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z gorącymi nocami, marzymy o tym, by spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni orzeźwiający, zimny podmuch wiatru. Jednak razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, jakimi są komary, muchy a także wszelkie inne owady. Umieją doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z miłego snu, brzęczą nad glowami i zapraszają do nocnej batalii. 
Jak na przykład uniknąć takich sytuacji?
Obecnie pojawia się szereg opcji zabezpieczenia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciałko sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednakże szanse te są dobre jedynie w wypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to także niezbyt stabilne a także wygodne warianty, albowiem nie każdy z nas śni o tym, aby po świeżej kąpieli spryskać całe ciało silnie aromatycznym specyfikiem. 
Najbezpieczniejszą a także najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto splataną siatką, zakładaną na drzwi, okna lub łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z różnych budulców, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową czy też poliestrową. 
Przeważnie wybieranymi są moskitiery instalowane do okna bądź do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, z reguły za pośrednictwem obrotowych zaczepów, jednakże odnajdziemy też takie, które utwierdzimy taśmą dwustronną. W przypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które upraszczają komfort wykorzystywania. Mając duże drzwi balkonowe prowadzące na taras, trzeba zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której przesuwają się skrzydła. Głównie wymagajacy klienci, znajdą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych i montowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są bezpieczne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą obroną przed owadami w wypadku osób cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego stworzony jest artykuł, nie jest złośliwy. Jednakże nie broni on od przesiąkania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w obawie o to, wielu producentów proponuje siatki antyalergiczne, zaopatrzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór właściwiej moskitiery jest wbrew pozorom nadzwyczaj prosty, gdyż producenci wciąż przebijają się w nowiuteńkich projektach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie a także bez trwogi o pogryzienia ciała przez owady.
www.scrapka.pl


Halex