Aluminium świecie

Aluminium

Aluminium jest metalem, który jest w dużych ilościach w powłoce ziemi. Ocenia się, że stanowi mniej więcej 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Generuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium rodzi niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony jest naczelnym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, czy profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj zły. Jak wykazały testy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że może powodować choroby Alzheimera. Ujawniono, że jest niesłychanie neurotoksyczny, zatruwa tkanki nerwowe, uszkadza tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za asekurację układu nerwowego przed wrogimi czynnikami. Nadszarpnięcie tej osłony wywołuje osłabienie nerek oraz wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na jakość naszego zdrowia.
Aluminium niezmiernie często wykorzystywany jest w formie srebrnych folii do zawijania żywności. Stąd mnóstwo ludzi widzi zależny, istniejący związek z wywoływaniem choroby Alzheimera, a wykorzystywaniem aluminium przy owijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie należy popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest dodatkowo stosowane w przemyśle astronomicznym a także jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w układzie człowieka powoduje bóle głowy, melancholie, marną pamięć, wyczerpanie, a nawet zgon.
Występuje sporo sposobów jak wystrzegać się zbyt wielkiej dawki aluminium. W szczególności trzeba dbać o to, co konsumujemy a przy tym pijemy. Trzeba odstawić picie z puszek aluminiowych, nie wykorzystywać srebrzystych folii aluminiowych. Korzystać z garnków a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Powinno się zaakcentować, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, czy też szczepionkach. Nawet farmaceutyki po które sięgamy nierzadko zawierają aluminium. Jak widać nie da się dogłębnie pozbyć aluminium z naszego życia.
Należy dodać, iż z badań klinicznych, które zostały dokonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego umożliwia wykluczyć aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla uspokojenia należy napomknąć, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Wyłącznie spora treść tego metalu w organizmie jest dla człowieka szkodliwa.